Blog

  • 24 października 2018

Messenger 4 – nowa wersja komunikatora

Facebook zaprezentował nową odsłonę swojego komunikatora. Messenger 4 ma być uproszczony zarówno pod kątem nawigacji, jak i personalizacji konwersacji.
Messenger 4 zapewnia bliskość i autentyczność, dzięki prostocie designu i zaawansowanym funkcjom, które skupione są wokół przesyłania wiadomości i nawiązywania połączeń.

Łatwiejsza nawigacja

Nowy Messenger będzie miał trzy zamiast dziewięciu kart, które ułatwią znalezienie potrzebnych funkcji. Będą to Czaty, Osoby oraz Odkryj (Chats, People, Discover). Rozmowy indywidualne, jak i grupowe – znajdą się w zakładce Czaty na pierwszym planie. Dla setek milionów ludzi, którzy codziennie udostępniają zdjęcia i filmy, Messenger 4 będzie miał funkcje komunikacji wizualnej, takie jak kamera na górze ekranu, dzięki czemu łatwo będzie zrobić i udostępnić swoje selfie.

Po kliknięciu karty Osoby będzie można odnaleźć znajomych, zapoznać się z ich Stories i zobaczyć wszystkich tych, którzy są teraz aktywni. Ostatnią zakładką będzie Odkryj, w którym będziesz można łączyć się z firmami, aby uzyskać najświeższe oferty, zagrać w Instant Games, zarezerwować następne wakacje, śledzić wiadomości i wiele więcej.

Nowe sposoby personalizacji konwersacji

Użytkownicy Messengera używają go także do wyrażania siebie pomocą niestandardowych pseudonimów, emotikonów i kolorów czatu. Właśnie dlatego, dzięki niewielkiej aktualizacji dostosowań czatu nazwanych gradientami kolorów, Messenger 4 ma inny sposób personalizowania rozmów.
Dzięki tej funkcji użyjemy wielu kolorów, aby dostosować dymki czatu w rozmowach. Możesz zobaczyć, jak zmieniają się kolory z czerwonego na niebieski, na przykład podczas przewijania w górę i w dół rozmowy. Gradienty kolorów można zmieniać w dowolnym momencie, aby odzwierciedlić nastrój lub temat rozmowy.

Możliwości komunikacji

Podczas, gdy Messenger 4 to prostsze i łatwiejsze w użyciu wiadomości, jego twórcy podkreślają, że mimo zmian w kartach komunikator zachowuje wszystkie dotychczasowe funkcje, które ułatwiają komunikację z osobami, na których Ci zależy.
Niezależnie od tego, czy chcemy sondować znajomych, który film obejrzeć, podzielić rachunek za wczorajszą kolację, udostępnić swoją lokalizację na żywo, znaleźć znajomych na festiwalu muzycznym, rzucić im wyzwanie w swoich ulubionych grach lub nadrobić zaległości w grupowym czacie wideo, wszystko to jest wciąż możliwe i się nie zmienia.

Wprowadzanie nowej wersji aplikacji

Najważniejszą modyfikacją nowej wersji jest zastąpienie dziewięciu zakładek z dotychczasowej wersji trzema: Chat, People oraz Discover, z jednoczesnym zachowaniem wszystkich funkcji aplikacji. Zwiększą się również możliwości personalizacji poprzez dodanie gradientów kolorystycznych w konwersacjach.
Z racji tego, że przyzwyczajenie się do zmian w aplikacji, z której korzystamy każdego dnia może zająć trochę czasu, ich wprowadzanie będzie odbywało się etapami. Zmiany, które zostały wstępnie zapowiedziane podczas konferencji F8, wkrótce trafią do wszystkich 1,3 miliarda użytkowników Messengera na całym świecie. Początkowo zostanie uproszczony interfejs, a w dalszej kolejności pojawią się nowe funkcje, jak na przykład „Dark mode” ograniczający ilość światła generowanego przez aplikację.

Messenger 4 będzie stopniowo wprowadzany na całym świecie w nadchodzących tygodniach dla użytkowników aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android.

 
Źródło: materiały prasowe Facebooka